Užitočné produkty na zvýšenie potencie u mužov

Potencia je sexuálna schopnosť človeka, ktorá spočíva v schopnosti pohlavného styku, vzrušenia a počatia detí. Potencia priamo závisí od obrovského zoznamu faktorov, najdôležitejšie sú strava, životný štýl a zdravie. Lekári tiež označujú najdôležitejšie lieky na potenciu.

Zoznam týchto výrobkov musí byť súčasťou každodennej stravy každého muža. Zabránite tak nielen erektilnej dysfunkcii a impotencii, ale tiež zvýšite potenciu a libido. Zostáva len vytvoriť najlepší zoznam užitočných a zakázaných produktov pre mužský genitourinárny systém.

Šalát z morských plodov na zvýšenie mužskej potencie

Ako závisí účinnosť od konzumácie určitých potravín?

Už za čias bohyne Afrodity boli identifikované produkty, ktoré zvyšujú potenciu a libido človeka bez ohľadu na jeho vek. Dnes lekári uviedli veľa argumentov o tom, ako presne také jedlo ovplyvňuje sexuálny potenciál muža, a tiež to, čo môže znížiť aktivitu v posteli.

Menovite:

 • vitamíny A a E sú potrebné pre úplnú reprodukciu a zvýšenie mužskej plodnosti;
 • Vitamíny skupiny B pomáhajú nervovým zakončeniam prenášať impulzy, ktoré spôsobujú vzrušenie a súvisiace procesy;
 • vápnik, horčík, zinok a selén, síra prispievajú k silnej erekcii a dostatočnej úrovni potencie;
 • sacharidy a tuky zvyšujú výdrž človeka;
 • aminokyseliny odstraňujú z tela radikály a toxíny, čím zabraňujú mnohým chorobám;
 • proteín je stavebným kameňom pre syntézu testosterónu a semennej tekutiny.

Každý muž by si mal pamätať, že prejedanie sa a zneužívanie potravy môžu viesť k zníženiu potencie a hladu - k úplnému vypnutiu.

Výrobky, ktoré zvyšujú sexuálnu výkonnosť mužov

Denná strava človeka by mala byť vyvážená a rozmanitá. Jedlo na potenciu je v pare, v rúre, pečené a varené, žiadne vyprážanie neprichádza do úvahy.

A najcennejšie je jedlo, ktoré neprešlo tepelnou úpravou. Potenciu si môžete udržať pomocou nasledujúcich produktov:

 • Orechy všetkého druhu. Okrem vitamínov E a B obsahujú látky ako horčík a zinok.
 • Ryba. Zdroj fosforu, vápnika, zinku a množstva vitamínov, ryby by mali byť v ponuke minimálne dvakrát týždenne.
 • Chudé mäso. Pokiaľ ide o mužskú sexuálnu aktivitu, malo by sa uprednostňovať červené mäso, bohaté na zloženie a užitočné vlastnosti.
 • Nejaké sladkosti. Najužitočnejšie pre oblasť genitálií sú med, tmavá čokoláda.
 • Kuracie vajcia. Zloženie produktu zlepšuje krvný obeh, zvyšuje imunitnú silu, pomáha lepšie plniť tkanivá penisu počas erekcie, čím eliminuje problémy s potenciou.
 • Morské plody. Zdroj zinku a bielkovín, vďaka ktorým sa testosterón produkuje v dostatočnom množstve.
 • Citrus. Tieto plody sú nenahraditeľnými zdrojmi luteínu, vďaka čomu sa zvyšuje koncentrácia testosterónu v krvi.
 • Rastlinné oleje. Zdroj vitamínu E a ďalších látok, ktoré zlepšujú kvalitu semena, zaisťujú hormonálnu hladinu.
 • Granát. Vďaka tomuto ovociu sa posilňujú steny ciev a funkcie srdca, cievy sa rozširujú a počas erekcie krv ľahšie prúdi do genitálií.
 • Zelení. Petržlen a špenát sa považujú za odveké mužské jedlá na zvýšenie sily a potenciálu.

Medzi užitočné výrobky patria aj šťavy zo zeleru, granátového jablka, tekvice a rôznych bobúľ, nápoj koumiss, bylinné čaje a mliečne výrobky.

Od čoho by sa malo kategoricky upustiť?

Vedieť, aké jedlo je potrebné na zvýšenie potencie, bude pre človeka ľahké zostaviť stravu. Môže sa riediť obilninami, chudým mäsom, vajcami a vnútornosťami. Ale produkty užitočné na potenciu nie sú jediné, čo musíte určite vedieť. Existujú jedlá, ktoré naopak môžu vyvolať sexuálnu impotenciu.

Škodlivé jedlo, ktoré potláča potenciu človeka

Menovite:

 • alkoholické nápoje, ktoré znižujú funkciu semenníkov, čo brzdí potenciu a reprodukčné funkcie;
 • tučné mäso a ryby, ktoré zvyšujú hladinu cholesterolu v krvi, a to vedie k erektilnej dysfunkcii;
 • nadmerne slané jedlo, ktoré narúša veľa procesov v tele, poškodzuje chrbticu a vedie k edému;
 • sýtené nápoje, pečivo, sladkosti, ktoré vedú k obezite;
 • údené, konzervované potraviny, ktoré znečisťujú telo radikálmi a toxínmi.

Rovnako sa neuchyľujte k pomoci energetických nápojov, ktoré pôsobia krátkodobo a pôsobia na kardiovaskulárny systém. Hlavným nepriateľom potencie je nadváha, takže jedlo by malo byť viac rastlinné a správne pripravené.

Najlepšie produkty na zvýšenie potencie

Na základe uvedených vitamínov, minerálov a stopových prvkov môžete vytvoriť zoznam najcennejších produktov na udržanie potencie a erekcie. Lekári vymenúvajú viac ako 30 produktov, medzi nimi možno rozlíšiť 5 najlepších produktov rýchleho a silného účinku na sexuálnu sféru.

Názov produktu na zvýšenie potencie Opis užitočných vlastností produktu
Abomasum alebo ťavie brucho Ak zjete 3 g trhavého produktu, po niekoľkých minútach muž pocíti príval sily a vzrušenia. Pomocou tinktúry na takomto výrobku sa dá všeobecne vyliečiť impotencia.
Ustrice Prírodné silné afrodiziakum, ktoré stimuluje penis. Zdroj zinku, bielkovín, aminokyselín a hormónu dopamínu (stimulant spokojnosti).
Platesa veľká Nepostrádateľný produkt pre zvýšenie sily a erekcie mužov. Ryby sú bohaté na vitamíny a minerály, asimilovateľné bielkoviny, stopové prvky užitočné pre potenciu.
Makrela Táto ryba obsahuje omega mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre produkciu testosterónu. Zloženie rýb (jód a fosfor) je tiež prospešné pre reprodukčné zdravie mužov, pretože produkt zvyšuje životaschopnosť spermií.
Okrúhlica Produkt by sa mal používať varený ako príloha k rybám a morským plodom. Zloženie je bohaté na vitamíny a látky, ktoré zvyšujú imunitu a fungovanie takmer všetkých systémov a orgánov.

Výkon

Najlepšie produkty, ktoré zvyšujú potenciu, sú okrúhlice, ryby a makrely, ustrice a bravčové mäso. Na tento zoznam môžete tiež pridať orechy a med, chudé mäso, rastlinné oleje, fermentované mliečne výrobky, zeleninu a ovocie, bobule a prírodné džúsy. Ak je strava mnohostranná a rozmanitá, muž nikdy nebude čeliť impotencii na pozadí nedostatku vitamínov a užitočných zdrojov tela.