Ako zvýšiť potenciu doma

šťastný muž a žena

Informácie uvedené nižšie sú všeobecné (informatívne) a nemožno ich použiť pri rozhodovaní o použití konkrétneho lieku alebo príprave ľudového lieku.

V priebehu rokov a niekedy aj v mladom veku sa schopnosť vykonávať pohlavné styky na správnej úrovni stáva čoraz ťažšou.

Ako zvýšiť potenciu, ak príťažlivosť k žene zmizla spolu s erekciou?

Príčiny slabej potencie u mužov

sexuálne vzrušenie žien a mužov

Nerozbitné sebavedomie alebo vnútorné záruky „teraz všetko prejde" často hrajú krutý žart a problémy, ktoré by mohli rýchlo zmiznúť, snehová guľa.

Potenciou je mužská sexualita. Schopnosť potešiť ženu závisí od toho, ako vzrušený je orgán.

Pri miernom vzrušení (alebo erektilnej dysfunkcii) nie je objem, dĺžka a pevnosť penisu dostatočný na úplný styk. Zdravá erekcia veľmi závisí od krvného tlaku v penise.

Kavernózne telieska (erektilné tkanivá) vo vnútri kmeňa sú naplnené krvou, čím sa zväčšuje veľkosť penisu a cievy sa rozširujú až do ejakulácie.

Ak v procese dôjde k "zmäkčeniu", mali by ste premýšľať o návšteve urológa, najmä ak sa dlhodobo (najmenej šesť mesiacov) pozoruje slabá erekcia.

Príčinou slabej potencie sa niekedy môžu stať celkom bežné faktory:

 • Problémy v práci, únava;
 • úzkosť pred sexom - strach zo zlyhania, rozpaky pred partnerom;
 • dlhodobé odmietanie intimity (abstinencia);
 • osobné skúsenosti, každodenné hádky so spriaznenou dušou;
 • zanedbávanie športu alebo závislosti (doping);
 • zneužívanie alkoholu (najmä pivo), fajčenie;
 • zlyhanie hormónov, diabetes mellitus, nekontrolovaná konzumácia vysokokalorických, korenených alebo mastných jedál;
 • vysoký vek (prirodzený pokles sexuálnej aktivity po 40 rokoch).

Medzi vážnejšie problémy patria cievne poruchy. Nedostatočná sila krvného tlaku v erektilnom tkanive je možná pri ochoreniach: arteriálna hypertenzia, zápal prostaty, ateroskleróza, zlyhanie srdca, infarkt, epilepsia, zápal močovej a pohlavnej sústavy.

Sexualita klesá v dôsledku predávkovania trankvilizérmi, antipsychotikami, cytostatikami alebo v dôsledku intoxikácie alkoholom.

Ak nevenujete pozornosť problému, situácia sa zhorší, muž pocíti nespokojnosť, úzkosť. Psychická nestabilita môže mať za následok depresie, nervové poruchy.

Ako zvýšiť potenciu s výrobkami

V žiadnom prípade by ste sa nemali „stiahnuť" do seba a úplne prestať s intimitou. Je nemožné zvýšiť potenciu bez intimity.

Pravidelný a bohatý intímny život zvyšuje množstvo a kvalitu semennej tekutiny, trénuje svalový orgán.

Návšteva urológa nie je vôbec hanebný čin - pravidelné vyšetrenie u lekára vám umožní vyhnúť sa alebo vyliečiť možné choroby už v štádiu ich vzniku. Ďalším dôležitým komponentom pre šťastný intímny život je zdravé stravovanie a dobrý spánok.

Na zvýšenie libida je užitočná zmes pohánkového medu a mletých orechov (1: 1), mrkvový šalát, čerstvo vylisovaná mrkvová alebo kapustová šťava.

Afrodiziaká v produktoch na sexuálne vzrušenie mužov:

 • Orechy (lieskové orechy, vlašské orechy, pistácie, pekanové orechy, lieskové orechy, arašidy);
 • ustrice, krevety, mušle, rybí olej, mastné ryby;
 • avokádo, banán, papája;
 • olivový, ľanový olej;
 • paradajkový džús;
 • chudé mäso (hovädzie, jahňacie), pečeň (hovädzie);
 • kuracie, bažantové, morčacie, králičie;
 • ovsené vločky, pohánková kaša;
 • zeleň, cesnak (3 strúčiky denne), koreň zázvoru (zázvorové čaje alebo nálevy);
 • čerstvá zelenina (zeler, repa, cibuľa, zelená);
 • ovocné, zeleninové šťavy (najmä mrkva);
 • horká čokoláda, med;
 • kuracie vajcia;
 • tekvicové semiačka.

Byliny, ktoré majú stimulačný účinok: rozmarín, ľubovník bodkovaný, žihľava, tymian, kalamus, ženšen.

Pitie vína na zvýšenie libida, ani v malých dávkach, sa nepodporuje - napriek rýchlemu účinku si telo časom zvykne na ďalšie „dobíjanie", svalový orgán odmieta pracovať bez alkoholu.

Na zvýšenie potencie nemusíte bežať do lekárne po tabletky, je lepšie začať s úpravou životného štýlu: zbaviť sa zlých návykov (prestať fajčiť a piť alkohol), športovať.

Nadbytočné kilogramy, najmä veľké brucho, sú prvým nepriateľom zdravého potencie. Existujú jednoduché cviky, ako je šliapanie na miesto (prehliadka), drepy alebo masáž prostaty (zvýšenie prietoku krvi do panvovej oblasti).

Večerné kontrastné sprchovanie pomáha: 10 minút striedajte studenú a horúcu vodu. Ak práve skúšate postupy, je lepšie začať s chladnou vodou, postupne znižovať alebo zvyšovať stupeň.

Ako zlepšiť erekciu tabletkami

Ak domáce metódy situáciu nenapravia, vyhľadajte pomoc od urológa. Po absolvovaní testov bude pre vás vybraný účinný a bezpečný prostriedok nápravy.

Samoliečba je kontraindikovaná, pretože presná príčina sexuálnej dysfunkcie nebola stanovená.

Prípravky na báze vardenafilu stimulujú sexuálnu túžbu. K vzrušeniu dôjde do 30 minút a trvanie pohlavného styku dosahuje 10 hodín, čo je veľmi pôsobivé.

Spreje majú okamžitý a krátkodobý účinok a kvapky zvyšujú vzrušenie, zlepšujú produkciu testosterónu.

Pri každom cvičení močenia pubokocycyálny sval: natiahnite, zastavte tok moču, relaxujte. Sval môžete trénovať kdekoľvek, a to aj bez nutkania používať toaletu.

Nebude nadbytočné navštíviť parné kúpele alebo sauny (brezová metla je vítaná).

Zväčšenie penisu pomocou ručnej masáže

dievča vzbudzuje u muža sexuálnu túžbu

Pomocou špeciálnych cvičení, ktoré sa podobajú masturbácii, môžete nielen zvýšiť potenciu, ale aj veľkosť (hrúbku) penisu. Pred masážou orgán zahrejte: pripravte si bylinkový kúpeľ, sedte v roztoku asi 10 minút.

Masáž by sa mala začať, keď erekcia narastie najviac o 50% - pri plnom napätí sa môžete zraniť.

Namažte žaluď penis hypoalergénnym lubrikantom, prstami uchopte orgán v spodnej časti (prstenec ukazováka a palca), druhou rukou začnite stúpať, zastavte na vrchole, odlomte sa, vráťte sa na základňu, znova vstaňte .

Ruky sa dajú meniť. Prvý fixuje penis na základni, druhý robí rytmické pohyby. Trvanie procedúry je 3 krát denne asi mesiac (200 pohybov - prvý týždeň, 300 - druhý, 500 - tretí). Cvičenie ukončite pri najmenšom nepohodlie alebo bolestivosti.